Lomond Hill - zawody z łodzi

 

 

Pogoda była wietrzna i utrudniała pływanie łódkami. Mimo wszystko zawodnicy zjawili się liczniej niż na poprzednich zawodach, co zaowocowało świetną atmosferą między uczestnikami.

Po wyborze łodzi, zainstalowaniu silników i przeładowaniu sprzętu, przyszedł czas na sygnał rozpoczęcia zawodówi. Akwen sam w sobie jest dość ciekawy, patrząc oczami wędkarza - spinningisty. Oparty jest na dopływie rzeki z licznymi wypłyceniam, a także sporą głębokością przy ujściu tamy. Takie ukształtowanie jeziora pozwala na szeroki wachlarz przynęt .

Pierwsza tura zawodów trwala 4 godziny. A o godzinie 13:00 wszyscy zebrali się przy klubowym namiocie na posiłek i rozliczenie punktowe pierwszej tury. Niestety ryby nie były chętne do współpracy. Padło kilka pstrągów tęczowych, a także niewielkich szczupaków.

Na prowadzenie wyraźnie wysunęli się  MARCIN REMISZEWSKI i PRZEMEK SAKOWICZ. Obaj - pływając na tej samej łódce, wyciągneli z wody po 3 pstrągi i wysoko podnieśli poprzeczke innym zawodnikom.

Po gromkim “sto lat”, zaśpiewanym przez wszystkich prezesowi klubu - Danielowi Grabowskiemu z okazji urodzin, przyszedł czas na nastepną ture rywalizacji. W końcu pojawiło się słońce i choć wiatr wciąż był silny, zdeterminowani zawodnicy rozpłyneli się po akwenie szukając miejsc na punktowe zdobycze.

Sprzęt, który został wypożyczony od właściciela akwenu niestety dawał wiele do życzenia. Niektórzy z zawodników musieli zrezygnować z dłuższych wojarzy w poszukiwaniu lepszych miejsc, ponieważ ich akumulatory były dość wyeksploatowane, co napewno przyczyniło się do słabszej punktacji końcowej.

Zawody zakończyły się o godzinie 16:30. Obie tury były wyrównane. Ryby nie chciały brać tak, jak oczekiwali tego uczestnicy ale w rozliczeniu całych zawodów nie wypadło to tak najgorzej.

Podsumowując w zawodach udział brało 15 osób, złapanych zostało 11 szczupaków i 15 pstrągów.

Największe ryby dnia to:

pstrąg tęczowy

RAFALA KURKA 49cm

szczupak

ARTURA KARDASZA 49CM

 

          ZWYCIEZCAMI ZAWODOW LOMOND HIL ZOSTALI

 

3 MIEJSCE PRZEMYSLAW SAKOWICZ      134PKT

2 MIEJSCE MARCIN REMISZEWSZKI        229 PKT

1MIEJSCE MICHAL WITSTTSTOCK           364 PKT

WSZYSTKIM UCZESTNIKOM SERDECZNIE GRATULUJĘ ZDROWEJ I ŻYCZLIWEJ RYWALIZACJI ORAZ ŻYCZĘ DALSZYCH SUKCESÓW W KOLEJNYCH ZAWODACH ORGANIZOWANYCH PRZEZ FISHERMANN ANGLING CLUB

 

Kilka zdjęć z zawodów

  

GRATULACJE DLA PIEWSZEJ TRÓJKI