Zawody spławik grunt Barhead

18 września spotkaliśmy sie kolejnych zawodach organizowanych przez Fishermann Anglig Club. Miejscem spotkania był jeden z akwenów w miejscowości Barrhead.

Celem naszych zawodów były rybki takie jak płoć, okoń i każda inna którą można by złowić przy pomocy zanęty delikatnego sprzętu więc  był to czas na wszelkiego rodzaju feedery i match-ówki.

 

Spotkaliśmy się rano kolo 7.30 krótka odprawa przedstawienie regulaminu losowanie kolejności wyboru miejsc. Z rana pogoda dopisywała i wszystko zapowiadało się na to że będzie wspaniały dzień z pięknymi rybkami .

Atmosfera była świetna każdy z każdym rozmawiał o tym co udało i jakie okazy złowił w mijającym sezonie. Ja z każdym tez zamieniłem kilka zdań na temat już kończącego się sezonu i jakie są plany na przyszły.

Po kilku godzinach łowienia zaczęły brać pierwsze rybki, Dawid jako kandydat jeden z kilku do zwycięstwa w tych zawodach używając swojej „magicznej” zanęty zaczął wyciągać piękne płocie .
Jednak z biegiem czasu pogoda zaczęła się załamywać i wiatr zaczął się wzmagać.

Jednakże jedna  kobieta , koleżanka Gosia , ma branie i na brzegu ląduje całkiem ładny okoń. Znów pokazała Panom łowiącym obok niej jak to się robi. Lecz cały czas na prowadzeniu był jednak Dawid łowiąc piękne płocie jedna za druga.


Zapach zanęt spowijał cały brzeg, ryki miały co wybierać niestety  nie chciały już za bardzo współpracować.

Pogoda cały czas doskwierała wiatr coraz silniejszy i z granatowych chmur zaczął padać deszcz . Ustaliłem z uczestnikami ze nie ma sensu się dalej katować w ta pogodę i postanowiliśmy zakończyć zawody wcześniej.

Nagle zadrżał Fedder Krzyska okazało się ze na końcu wędki zameldował się piękny okoń.


Na koniec przyszło do ważenia rybek i tak jak się okazało wcześniej Wygrał je Dawid, na drugie miejsce zajął Krzysiek a trzecie Gosia.

Jak to zawsze bywa na koniec zawodów był poczęstunek (tym razem pyszne szaszłyki szaszłyki na grilla przygotowała Gosia) i rozdanie nagród.

 

Jeszcze raz dziękuje wszystkim uczestnikom za przybycie na zawody fajna atmosferę i oczywiście gratulacje dla zwycięzców.

Do zobaczenia na następnych zawodach.