Pogoń za kropkami

29 kwietnia 2017 FISHERMAN ANGLING CLUB z prezesem Danielem Grabowskim na czele zorganizował trzecie z dziesięciu zaplanowanych na ten rok zawodów klubowych.

 Zawody odbyły się na dzikim jeziorze w paśmie górskim Rannoch Moore. Dojeżdżając do miejsca zgrupowania można było podziwiać przepiękne widoki Loch Lommond, pasma gór i dolin, które umilały dlugą droge na wyznaczone przez organizatora miejsce.

Akwen na którym miały się odbyć zawody nie należał do najłatwiejszych. Wysoka trawa i bagniste

odcinki przecinały brzegi z każdej strony jeziora i z pewnością mogły zniechęcić niedoświadczonego wędkarza. Mimo wszystko o godzinie 7:45 pojawili się pierwsi zawodnicy, a po następnych dziesięciu minutach wszyscy dojechali cało do miejsca zbiórki.

 Po przygotowaniu sprzętu , sprawnej odprawie, odczytaniu przez prezesa klubu regulaminu zawodów i poinformowaniu wszystkich zawodników o środkach bezpieczeństwa o godzinie 8:30 zawody oficjanie zostały rozpoczęte. Zawodnicy rozproszyli się po akwenie szukając dogodnych miejscówek.

 Pogoda zapowiadana na ten dzień miała być niekorzystna dla wszystkich uczestników lecz kilka porannych godzin okazało się dość spokojne, co mogło mieć wpływ na brania i u zawodników pojawiły się pierwsze pstrągi.

 Około godziny 12:00 wyniki rywalizacji między uczestnikami nie były najgorsze - zostało złapanych około 25- 30 pstrągów.

 Zawodnicy skończyli rywalizacje o godzinie trzeciej. Największa ryba złowiona w ten dzień to pstrąg - 34cm Michała Wittstoka, który może się pochwalić nie lada wyczynem. Wyciągnięte przez Michała dwie ryby w ostatnich trzech minutach zawodów spowodowały że zajął on pierwsze miejsce.

 Ogólnie w trakcie zawodów zostało złowione 42pstragi przez wszystkich uczestników w składzie: Michal Wittstock, Sebastian Reszka, Jarek Iwaszkiewicz, Rafał Kurek, Bogdan Kaczmarek, Krzysztof Uzieblo, Artur Kardasz, Przemek Sakowicz, Paweł Mazur.Po zakończeniu zawodów organizator przygotował jak zawsze ciepły posiłek, kawę i herbatę, a po posiłku nadszedł czas na wyłonienie zwycięzców którymi są:

3 miejsce RAFAL KUREK 6 ryb łączna ilość punktów 190

2miejsce ARTUR KARDASZ 8 ryb łączna ilość punktów 215

1 miejsce MICHAL WITTSTOCK8 ryb łączna ilość punktów 230

 

 GRATULACJE dla zwycięzców a także dla wszystkich uczestników, ponieważ wszyscy punktowali na tych zawodach i do zobaczenia na nastepnych.